Top 10 štrkových pláží v Chorvátsku

Pláž Punta Rata v mestečku Brela pri Baškej Vode

     pláž punta rata brelaŠtrková pláž Punta Rata sa nachádza v mestečku Brela, dva kilometre od Baškej Vody. Vďaka svojej upravenosti získala ocenenie Modrá zástava a časopis Forbes ju zaradil medzi TOP 10 pláží sveta. Záchranu pred letným slnkom nájdete v čistom mori alebo chládku borovicového lesa. Na pláži je organizovaná záchranná služba a preto je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Je obklopená barmi a reštauráciami, môžete si tu prenajať športové rekvizity, a preto je špičkovou destináciou pre všetkých, ktorí sa chcú zabaviť.

Pláž Zlatni rat v Bole na ostrove Brač

     pláž zlatni rat bolPláž Zlatni rat sa nachádza na južnej strane ostrova Brač, v meste Bol, a podľa britského časopisu Daily Telegraph je najkrajšou v Európe. Na pláži sa nachádza množstvo spŕch, barov a reštaurácií, môžete si tu zahrať partiu tenisu, volejbalu, či picigin. Tí, ktorých priťahuje adrenalínová zábava, si môžu vychutnať surfing alebo jet-ski. Chládok od horúceho letného slnka vám poskytne borovicový les, ktorý obklopuje pláž. Kvôli týmto charakteristikám je najkrajšia pláž v Európe špičkovou destináciou pre rodiny a mladých.

Pláž Baška na ostrove Krk

     pláž baška ostrov krkV Baške na ostrove Krk, 10 km od mesta Punat, sa nachádza jedna z najkrajších štrkových pláží na Kvarneri. Vela plaža, umiestnená v ukrytom zálive, získala ocenenie Modrá zástava. Je dlhá 1,8 km a považuje sa za ideálnu pre rodiny s deťmi a neplavcov. Na tejto nádhernej štrkovej pláži si môžete prenajať skútre alebo vodné bicykle, a najodvážnejší si určite vyskúšajú aquagun, či tobogan. Nachádzajú sa tu aj početné bary a reštaurácie, v ktorých sa môžete zabávať do hlbokej noci.

Modrá pláž v meste Vodice

     plava plaža vodiceV meste Vodice leží jedna z najväčších štrkových pláží v Chorvátsku. Plava plaža má 4 km a rozprestiera sa až do miesta Tribunj. Vďaka svojej upravenosti získala ocenenie Modrá zástava. Pozdĺž celej štrkovej pláže sa rozprestiera borovicový les. Okrem opaľovania môžete navštíviť aj niektorý z barov či reštaurácií, a dobrodruhovia sa určite pridajú k škole potápania alebo jachtingu. Kvôli plytkému moru sa Plava plaža stala ideálnou destináciou pre všetky generácie.

Pláž Kačjak v mieste Dramalj, 3 km od Crikvenice

     pláž kačjak dramaljŠtrková pláž Kačjak leží na polostrove Dramalj, 3 km od mesta Crikvenica. Je obklopená bohatou stredozemnou vegetáciou z jednej strany a krištáľovo čistým morom z druhej. Je to obľúbená destinácia milovníkov vodných športov a kvôli plytkému, krištáľovo čistému moru je ako stvorená pre rodiny s deťmi. Pozdĺž pláže sú umiestnené sprchy, bary a reštaurácie, a ukryté zálivy neďaleko pláže sú určené pre nudistov.

Pláž Lubenice na ostrove Cres

     pláž lubenice sotrov cresSkrytá pláž Sv. Ivan je vzdialená 22 km od mesta Cres. Vyhlásili ju za jednu z najkrajších pláží na ostrove Cres a leží v skrytom zálive, obklopená strmými útesmi. Keďže je ťažko prístupná, je ideálna pre romantické páry a všetkých, ktorí chcú utiecť od davu a hluku. Okrem krásnej vegetácie a krištáľovo čistého mora, robinsonovský pocit zdôrazní aj nedostatok turistickej ponuky, a preto vám odporúčame, aby ste si priniesli jedlo a nápoje, pretože prvá krčmička je vzdialená asi hodinu chôdze.

Pláž Beriknica, Metajna na ostrove Pag

     pláž beriknica ostrov pagŠtrková pláž Beriknica sa ukryla 12 km od mesta Novalja na ostrove Pag. Pláž Beriknica určite najviac vyhovuje romantickým párom a starším hosťom, ktorí si budú vychutnávať krásu nedotknutej stredozemnej vegetácie a krištáľovo čistého mora. Je to aj obľúbená destinácia dobrodruhov, pretože skaly, ktoré ju obklopujú, poskytujú príležitosť na extrémne športy a alpinizmus. Najbližšia kaviareň a reštaurácia sú vzdialené zhruba 2 km a preto vám odporúčame, aby ste si so sebou priniesli všetko potrebné na osvieženie.

Pláž Kolovare v Zadare

     pláž kolovare zadarJedna z najvýznamnejších chorvátskych pláží je Kolovare a nachádza sa v samom meste Zadar. Nedávno ju prispôsobili pre invalidov. Na samotnej pláži sa nachádza niekoľko cukrární a kaviarní, a popri nej parkovisko. Na štrkovej pláži môžete nájsť sanitárne zariadenia a sprchy, a sú tu aj tenisové a volejbalové ihriská. Rodičia s deťmi sa tu budú cítiť bezpečne, pretože na nich budú dozerať záchranné služby.

Mestská pláž Crikvenica

     gradska plaža crikvenica200 m od centra Crikvenice sa nachádza Glavna gradska plaža, dlhá 1,5 km. Vďaka špičkovej upravenosti získala ocenenie Modrá zástava. Je prispôsobená pre invalidov, a kvôli barom a reštauráciám, ktoré ju obklopujú je obľúbené miesto mladých. Nad plážou sa rozprestiera bohatá stredozemná vegetácia, ktorá poskytuje chládok počas horúcich dní. Je tu aj možnosť zapojiť sa do vodných športov, alebo ak radšej iba ležíte na slnku, prenajať si ležadlá a slnečníky.

Pláž Veli Žal na ostrove Mali Lošinj

     pláž veli žal mali lošinjŠtrková pláž sa nachádza v mieste Sunčana Uvala na ostrove Mali Lošinj a získala ocenenie Modrá zástava. Kvôli miernemu prístupu do mora si ju mimoriadne obľúbili rodiny s deťmi. Nad štrkovou plážou, v chládku borovíc, sa nachádza promenáda, a samotná pláž je obklopená reštauráciami, barmi a sprchami. Zo športových aktivít sa poskytuje volejbal, bowling, aerobik a vodné športy, a tí, ktorí sa radšej opaľujú na slnku, si môžu prenajať ležadlá.