Top 10 piesočnatých pláží v Chorvátsku

Rajská pláž v mestečku Lopar na ostrove Rab

     rajska plaža loparRajska plaža, dlhá 1,5 km sa nachádza 14 km od mesta Rab. V´daka svojim vlastnostiam a krištáľovo čistému moru získala ocenenie Modrá zástava. Výrazne plytké more a skúsení záchranári, nachádzajúci sa na pláži od 9 do 18 hodiny, urobili z nej dokonalú destináciu pre neplavcov a rodiny s deťmi. Táto krásna piesočnatá pláž ponúka aj sprchy, bary, reštaurácie, rôzne športové terény, cyklotrasy a veľké množstvo vodných športov.

Pláž Čierne mólo v Crikvenici

     pláž crni molo crikvenicaNachádza sa priamo v meste Crikvenica a je jednou z najznámejších pláží Crikvenickej riviéry. Pláž Crni molo poskytuje rôzne športové aktivity – aerobik, plážový volejbal, minigolf, tobogany, vodné lyžovanie... Tí, ktorí nechcú oddychovať v chládku, si môžu prenajať slnečníky a ležadlá, a po kúpaní v mori sa osviežiť pod jednou z mnohých spŕch. Vďaka reštauráciám, kaviarňam a hotelom, ktoré sa tu nachádzajú, sa mesto stalo obľúbenou destináciou mladých, ale aj rodín s deťmi.

Pláž Bijeca v Meduline

     pláž bijeca medulinNajznámejšia pláž v Meduline, rozprestierajúca 1 km pozdĺž pobrežia, je piesočnatá pláž Bijeca. Je obklopená mnohými stromami, z ktorých chládku sa najviac tešia tí starší. Pre mierny vstup do mora ju rady navštevujú rodiny s deťmi. Ponúka sa tu aquagan, obľúbená zábava detí, ale aj mladých, ktorí tu prichádzajú hrať picigin. Je obkolesená krásnymi ostrovčekmi, a pohľad si môžete vychutnať z niektorého z barov alebo reštaurácií, ktoré sa tu nachádzajú.

Pláž Saharun na ostrove Dugi otok

     pláž saharun dugi otokV blízkosti miesta Veli Rat, v severnej časti ostrova, sa nachádza piesočnatá pláž Saharun. Dlhá 800 m, obklopená borovicovým lesom z jednej a krištáľovo čistým morom z druhej strany, je cez deň ideálnou destináciou pre romantické páry, starších a rodiny s deťmi. Vo večerných hodinách mení svoju tvár a stáva sa obľúbeným miestom mladých, ktorí tu v početných baroch a kaviarňach organizujú plážové zábavy, trvajúce do hlbokej noci.

Pláž Sabuša, Kukljica na ostrove Ugljan

     pláž sabuša ostrov ugljanKrásna piesočnatá pláž Sabuša je vzdialená 15 min chôdze od mesta Kukljica na ostrove Ugljan. Hoci je klasifikovaná ako piesočnatá, jej breh je betónový a preto je ideálna na opaľovanie. Vďaka tomu, že je časť pláže v tieni a more je plytké a krištáľové, je ideálna pre rodiny s deťmi. Ak po vodnom volejbale budete hladní, sú tu bistrá s jedlom a nápojmi. Tí odvážnejší sa po 10 minútovej prechádzke dostanú na nudistickú pláž Mala Sabuša, na ktorej je oblečenie voliteľné.

Zaton – piesočnatá pláž pri Zadare

     pláž zatonNádherná piesočnatá pláž Zaton sa nachádza 13 km na západ od mesta Zadar. Kvôli krištáľovo čistému moru a upravenosti táto pláž získala ocenenie Modrá zástava. Piesočnatá pláž Zaton ponúka široké možnosti pre športové aktivity akými sú tenis, picigin, volejbal, mini golf a pingpong. Pláž je prispôsobená pre invalidov, a vďaka množstvu zábavných parkov, toboganov a reštaurácií je ideálna pre rodiny s deťmi.

Pláž Červený prístav pri meste Biograd na Moru

     pláž crvena luka biogradPláž Crvena luka je od mesta Biograd na Moru vzdialená iba 3 km. Piesočnatá časť je dlhá 150 m, nachádza sa v najhlbšej časti ukrytého zálivu, a severná časť je rezervovaná pre nudistov. Na túto nádhernú pláž sa najrýchlejšie dostanete pešo z Kumenatu, alebo plavidlom, ktoré si môžete prenajať na plážach Soline a Dražice. Pláž Crvena luka je ideálna pre všetkých dobrodruhov a romantické páry, ktoré si chcú vychutnávať nádheru krištáľovo čistého mora, či množstvo zábavnej a športovej ponuky.

Pláž Sabunike pri mestách Nin a Zaton kod Zadra

     pláž sabunike ninPláž Sabunike sa nachádza 6 km od miest Nin a Zadar, je ideálnou destináciou pre rodiny s deťmi a tých, ktorých priťahujú zábava a šport. V Sabunikách sa na niekoľkých kilometroch nachádza viacero piesočnatých pláží, na ktorých si môžete vychutnať krištáľovo čisté more, ale aj relaxujúcu terapiu liečivým bahnom. Pláž Sabunike je pre svoju polohu v očarujúcom zálive, v ktorom pofukuje vietor z Velebitu, ideálna pre jachting a surfing. Na plážach je množstvo obchodov, reštaurácií a cukrární, a milovníci prírody môžu navštíviť Národné parky.

Pláž Slanica na ostrove Murter

     pláž slanica ostrov murterPláž Slatnica je vzdialená od centra Murteru iba kilometer. Keďže sa považuje za jednu z najkrajších pláží v Chorvátsku, v každom období je tu veľký počet plavcov, a kvôli plytkému krištáľovo čistom moru je obľúbeným miestom hráčov piciginu. Na betónovej časti brehu je množstvo kaviarní, barov a zábavných detských atrakcií, a preto toto miesto radi navštevujú mladí a rodiny s deťmi. V bezprostrednej blízkosti je kemp, v ktorom si môžete prenajať člny, skútre a bicykle, a neďaleko je aj nudistická pláž.

Pláž Vela Pržina, Lumbarda na ostrove Korčula

     pláž vela pržina lumbardaIba 6 km od mesta Korčula sa nachádza jedna z najkrajších piesočnatých pláží v Chorvátsku – Vela Pržina. Leží v zálive, obklopená vinohradmi, a je veľmi populárna u mladých, ktorí tu hrávajú volejbal a picigin, alebo sa zabávajú v niektorom z barov a reštaurácií, ktoré ju obkolesujú. Na tejto piesočnatej pláži si môžete prenajať ležadlá a slnečníky, aby ste sa ukryli od slnka, či sem priviesť rodinu, aby ste sa zabavili na piesku a v krištáľovo čistej vode.