Nudistické pláže v Chorvátsku

Prekrásne nudistické pláže

     nudistička pláž bunculukaNávštevnosť nudistických pláží v Chorvátsku sa každoročne zvyšuje zhruba o 3%. Medzi najkrajšie nudistické pláže určite patrí Koversada, kemp a turistické letovisko, ktoré leží 2 km od centra Vrsaru. Piesočnatá pláž získala ocenenie Modrá zástava a ponúka početné športovo-rekreačné možnosti. 7 km od mesta Rovinj sa nachádza piesočnato-štrková pláž a kemp Valalta, ktorý ponúka rôzne reštaurácie, bary, vodné tobogany. Ďalej na severe Istrii, 5 km od mesta Poreč, sa nachádza turistické letovisko Zelena Laguna, čie pláže získali ocenenie Modrá zástava. Obklopené je veľkým množstvom stromov a ponúka športovo-rekreačné aktivity, reštaurácie a obchody. Len 9 km od mesta Umag sa nachádza pláž Kanegra, taktiež ocenená Modrou zástavou, obklopená stredozemnou vegetáciou, a môžete tu hrať volejbal, pingpong alebo tenis.
     Ak odídeme z Istrie na Kvarner, presnejšie na ostrov Krk, nájdeme tam štrkovú nudistickú pláž Bunculuku, obklopenú borovicovým lesom a ležiacu kempe pri meste Baška. Na pláži Banculuka sa nachádza reštaurácia a obchod, poskytujú sa aktivity spojené s vodným športom a tenisom, a je ideálnou destináciou mladých.
     Z ostatných nudistických pláží je potrebné spomenúť Politin na ostrove Krk, Savinje v Tkone na ostrove Pašman, Nudist vo Vrbovskej na ostrove Hvar, Punta Skala na polostrove pri Petrčanoch, pláže Ciganka a Sahara v Loparune na ostrove Rab, pláže Baldarin a Kovačine na ostrove Cres, Sunčana uvala na ostrove Lošinj, Sabusa pri Kukljici na ostrove Ugljan, Jerolim a Stipanska na ostrove Hvar, na ostrove Brač pláž Paklina pri mestečku Bol, ako aj Mutnik a Punta, a na ostrove Vis sú najznámejšie v Komiži a Rude neďaleko Rukavca, Badija a Prozid na ostrove Korčula, Nugal v Makarskej a Ostupa v Orebići na Pelješci.