Chorvátsko letná dovolenka

Chorvátsko pre dovolenku – Kedy navštíviť Chorvátsko?

     Motívov na návštevu Chorvátska je dosť po celý rok, počnúc nezabudnuteľnými novoročnými oslavami, cez vzrušujúce karnevalové slávnosti, rôzne tradičné a kultúrne podujatia, veľkonočný týždeň v rámci turistickej predsezóny, až po atraktívnu letnú sezónu, ktorej intenzita sa postupne zmierňuje s nadchádzajúcou jesennou posezónou. Preto niet divu, že Chorvátsko získava stále viac štatút jednej z najpríťažlivejších turistických destinácií, ktorej čaro spočíva práve v symbióze čistej, zachovalej prírody, kultúrneho a historického dedičstva, gastronómie, pohostinného obyvateľstva a predovšetkým prístupných cien hotelového ubytovania, apartmánového ubytovania a súkromného ubytovania (privát).

     Ponuka ubytovacích kapacít je veľmi pestrá, od prenájmu izieb a nájmu apartmánov v súkromí po luxusné hotelové ubytovanie. Izby a apartmány otvárajú doširoka svoje dvere vítajúc všetkých svojich hostí. Je to mesiac, keď sú ceny ubytovacích pobytov pri mori v dlhých, slnečných dňoch predsezóny veľmi výhodné. V júni začína značný turistický nástup, teda obdobie, keď má Chorvátsko omnoho viac obyvateľov ako zvyčajne. Dovolenka pri mori v mesiaci júni je turistickým zážitkom, pričom je prenájom izieb a apartmánov v plnej prevádzke. V júli a v auguste sú rekordné návštevy turistov z európskych i mimoeurópskych krajín, ktorých počty sa z roka na rok zvyšujú.

     Dovolenka v Chorvátsku sa pre všetkých, čo si ju vyskúšali, stáva životným štýlom a dobrým zvykom. Tieto mesiace sú vyvrcholením leta a v hotelových i súkromných ubytovacích zariadeniach Chorvátska neraz nie je dostačujúca kapacita. September sa vyznačuje zvláštnou atmosférou, typickou pre tento mesiac, sklon leta a skutočná príležitosť na oddych s uvoľnenejšom životnom tempe ale i oveľa nižšími cenami hotelového a súkromného ubytovania v Chorvátsku, ktoré môžu vydržať až do konca októbra.

Aktívna dovolenka

     V ponuke sú rôzne druhy aktivít na trávenie voľného času aktívnym spôsobom, pre rôzne vekové i záujmové skupiny, slúžiace na spestrenie času medzi relaxom na niektorej z chorvátskych pláží a čerením morskej peny. Medzi najpopulárnejšie aktivity tohto druhu v Chorvátsku patria: plachetnice a motorové lode, potápanie, športový rybolov, cyklistika, speleológia, horská turistika a rafting.