Apartmány Vukovar a Vinkovci

Apartmány vo Vukovare a Vinkovciach

Užite si pôvaby vidieckeho cestovného ruchu vo Vukovare, najväčšom riečnom prístave na Dunaji v kontinentálnom Chorvátsku

     Vukovar leží v bezprostrednej blízkosti Vinkoviec a Osijeku a je kultúrne i hospodárske centrum chorvátskej časti Srijemu. Stal sa všeobecne známy „Bitkou o Vukovar“ a smutným osudom počas Vlasteneckej vojny. Toto slavónske mesto si aj dnes získava pozornosť krásou svojho kultúrno-historického dedičstva. Mesto vzniká ešte v časoch neolitu, a vo svojej histórii hrá najčastejšie úlohu obrannej bašty Chorvátska. Vukovar aj dnes zdobia mnohé historické monumenty a artefakty, ako je Vučedolská holubica, zámok Eltz, v ktorom sa nachádza mestské múzeum Vukovar, barokové centrum, rodný dom Lavoslava Ružičku, zatiaľ čo smutnou novodobou pamiatkou na chrabrých hrdinov Vlasteneckej vojny je Pamätný dom a masová hrobka Ovčara. Milovníkov prírody a pohybovej aktivity určite nadchne športovo-rekreačná ponuka mesta Vukovar. Prejdite sa po brehu rieky Dunaj alebo chytajte ryby na Orlovom ostrove naširoko-naďaleko známom raji rybárov s prekrásnou pieskovou plážou. O Vaše gurmánske pôžitky sa postará bohatá gastro ponuka tradičných slavónskych špecialít a špecialít z riečnych rýb, ako sú sumec, kapor, zubáč a ďalšie. Svoje ubytovanie nájdete v mnohých apartmánoch, pohostinstvách a na vidieckych statkoch, izbách na prenájom či chatách, pričom dovoľte veselým domácim, aby Vám pomohli zahnať smútok pri pomyslení na hrôzy, ktoré Vukovar postretli.

Vinkovci – malé mesto s veľkým srdcom len niekoľko kilometrov od Vukovaru a Osijeku

     „Prídi do Vinkoviec“, je známa Chorvátska pieseň lákajúca k návšteve tohto mesta na Bosute, ktorý si svoju slávu a štatút významného turistického mesta vyslúžil známym podujatím Vinkovačke Jeseni. No Vinkovce treba navštíviť nielen na jeseň, ale vo všetkých ostatných ročných obdobiach, o čom svedčí aj rozmanitosť ponuky tohto mesta, vzdialeného len 30 kilometrov od Vukovaru. Starí Rimania ho volali Cibalia, pričom aj dnes môžete navštíviť vykopávky Sopot s početnými pozostatkami z tých dávnych čias. Ak ste milovníks aktívnej dovolenky, nájdete rozptýlenie na mnohých športoviskách a môžete si tiež zahrať tenis v spoločnosti tenistov svetového mena, ktorí radi navštevujú Vinkovce kvôli novým, špičkovo upraveným tenisovým kurtom. Pre všetkých labužníkov je tu pripravená gastronomická ponuka, ktorá nenechá ľahostajným žiadneho gurmána. Milovníci nočných párty musia zas navštíviť tunajšiu „Francúzsku štvrť“, populárne miesto stretnutí mladých Vinkovčanov a ich hostí zo širokého okolia. Príďte do Vinkoviec a dovoľte tomuto malému mestu s veľkým srdcom, aby si získalo Vaše srdce.

Prenajímanie apartmánov vo Vukovare a Vinkovciach

Zúžte výber využitím výberu z hlavného menu:
Bez výsledku.