Apartmány Sinj, Trilj a Klis

Apartmány v Sinji, Trilji a Klise

Mesto v Splitsko-dalmatínskej župe, ktorého odvážni alkári vyhnali Turkov

      Ani ľadové zimy ani horúce letá neznižujú krásu tohto mesta a jeho obyvateľov, známych sinjských alkárov. Najväčšiu slávu si Sinj získal práve podujatím Sinjska alka, ktoré sa koná každoročne v prevej polovici augusta. Táto rytierska hra, ktorej sa môžu zúčastniť len plnoletí muži rodom z Cetinskej Krajiny, pri ktorej musia v plnom konskom cvale trafiť stred malého železného krúžku zaveseného vo výške 3,2 metra od zeme, sa stala kultovým podujatím, ktoré si prichádzajú pozrieť turisti z celého sveta. Nepochybne navštívte kostol Matky Božej Sinjskej, Staré mesto a Kamičak, pričom významné je aj gaštanová alej, slúžiaca ako alkárske závodisko, pričom počet jeho gaštanov zodpovedá počtu sinjských hrdinov, ktorí narukovali na bojisko v I. svetovej vojne.

Jedno od najmladších miest Chorvátska, aj vďaka sinjskej alke

     Medzičasom sa Trilj stalo jedným z dôležitých dopravných centier. Pre všetkých milovníkov prírody, dobrodružstiev a výletov, sa toto pokojné mestečko na Cetine stalo miestom, ktorú nesmiete obísť. S bohatou gastronomickou ponukou a milými domácimi, bude pre Vás obľúbenou zastávkou pokaždé, keď vás cesta zavedie do tohto kraja.

Pevnosť bralo, ktorého priesmyk spája Split s Dalmatínskou zagorou

     Leží 5 kilometrov od Splitu a umožní Vám zážitok z mieru a pokoja v nedotknutej prírode, hoci kvôli blízkosti Splitu vám tu neunikne ani ruch väčšieho mesta. Vychutnajte si Klišské prírodné krásy a kultúrno - historické dedičstvo, a zverte sa do rúk srdečných majiteľov apartmánov, dovolenkových domov a apartmánových štúdií, aby sa Váš pobyt u Klise stal neopakovateľným a nezabudnuteľným.

Prenajímanie apartmánov v Sinji, Trilji a Klise

Zúžte výber využitím výberu z hlavného menu:
Bez výsledku.