Apartmány Južná Dalmácia

Apartmány v Chorvátsku - Vyhľadávanie

Apartmány v Južnej Dalmácii

Spoznajte prekrásne pieskové pláže, členité pobrežie Jadranského mora a intenzívny nočný život južnej Dalmácie

     Južná Dalmácia zahŕňa úzky pobrežný pás Jadranského mora na juh od rieky Neretvy, polostrov Pelješac i ostrov Korčulu, Lastovo, Mljet a Elafitské ostrovy.
     Stráviť oddych v Južnej Dalmácii a nenavštíviť mesto Dubrovník, by bola neopísateľná škoda. Magické kamenné mesto je opásané 1940 m dlhými kamennými hradbami, pričom Vás prechádzka po tomto druhého najnavštevovanejšieho múzea pod holým nebom na svete určite naplní čistým nadšením. Pelješac je najväčší polostrov v Jadranskom mori hneď za Istriou. Vyznačuje sa prírodnými krásami ako jedna z mála oblastí, v ktorých ľudský zásah nenarušil tvár prírody. Chudobná pôda a práca usilovných obyvateľov Pelješca vydali svetu slávne vína, vďaka ktorým sa stal Pelješac známym vo svete. Vyberte si ostrov Korčulu, ostrov Mljet alebo ostrov Lastovo, prenechajte sa celý oddychu v niektorej z najkrajších skrytých morských zátok, obklopený vôňami Mediteránu, neopakovateľným gastronomickým zážitkom a autochtónnej kuchyni a vínam pre leto, ktoré si budete chcieť zopakovať.
     Najatraktívnejšou turistickou destináciou pre letnú dovolenku v regióne Južnej Dalmácie je jednoznačne Makarská riviéra. Turistické osady: Brela, Makarska, Baška Voda, Tučepi a Gradac, nasledujú po sebe ako perly na náhrdelníku rúbiacom modré more, vyzývajúce na kúpanie na svojich nádherných plážach z bielych okruhliakov, zaliatych slnkom. Od starých osád pod zrázmi a úpätiami Biokova, ktoré ešte zachovávajú prvky prastarej architektúry, cez staré domy a taverny, po turistické osady na pobreží s novými hotelmi, apartmánmi a vilami, ladne začlenených do starých rybárskych a sedliackych osád, to všetko je Makarská riviéra ponúkajúca letnú dovolenku na ktorú určite nezabudnete. Makarská riviéra je jednou z najvychytenejších svetových  destinácií pre dovolenku v Chorvátsku, tak ako aj pláž Zlatni rat v osade Bol, na ostrove Brač.
     Okrem kúpania a opaľovania ponúka turistom na ubytovanie bohatý výber kvalitných víl, apartmánov a súkromných domov. Tak ako ostrov Brač aj ostrov Hvar a ostrov Vis ponúkajú celý rad skrytých zátok ako oázy pokoja a potešenia - pláže Južnej Dalmácie vyrážajúce dych, nedotknutú prírodu a budúce najkrajšie spomienky na oddych a letnú dovolenku v Chorvátsku.

Prenajímanie apartmánov v Južnej Dalmácii