Apartmány Istria

Apartmány v Chorvátsku - Vyhľadávanie

Apartmány na Istrii

Hrvatska apartmani Vás sprevádza po zelenej oáze nedotknutej prírody chorvátskeho Mediteránu

     Na Jadrane pod Alpami sa nachádza mediteránsky polostrov, najbližší strednej Európe - polostrov Istria.  Táto zelená oáza chorvátskeho Jadranu je svetom samým pre seba, skrývajúcim  nesmierne bohatstvo rozmanitosti, ktoré zaručujú nezabudnuteľnú dovolenku strávenú v Chorvátsku. Zeleň polí a lesov, úrodné olivové háje a vinohrady, rozprávkové stredoveké mestečká, členité pobrežie Jadranského mora, krištáľovo čisté more oplývajúce množstvom rybích druhov, príjemná mediteránska klíma a priateľské chorvátske obyvateľstvo sú dostatočný dôvod, aby ste v regióne Istria strávili svoju dovolenku s ubytovaním v jednom z mnohých hotelov, súkromných apartmánoch alebo izbách, vilách či vidieckych statkoch a vydáte sa na skúmanie jedinečných zážitkov, ktoré ponúkajú región Istria a Jadranské more. Región Istria sa delí na Modrú Istriu a Zelenú Istriu.
     Prímorská Modrá Istria ponúka mnohé ubytovacie kapacity turistom skúmajúcim Istriu od jej pobrežia plného nádherných pláží i miest ponúkajúcich historické pamiatky a búrlivý nočný život. Súostrovie Brijuni je známou prírodnou atrakciou, ktorá sa nesmie len tak obísť.  V každom prípade Vám odporúčame navštíviť aj pláže Ladin Gaj a Kangera u Umagu, pláže Guštinja, Kuvi a Crveni otok v Rovinji, pláž Konversada vo Vrsare a pláže Histria a Valkane v okolí mesta Pula. Milovníci pieskových pláží by si nemali nechať ujsť krásy pláže Bijeca v Meduline, ktorá je jednou z najkrajších pieskových pláží Jadranského mora v regióne Istria. Na brehoch Modrej Istrie sú dostupné všetky vodné športy, aké si len viete predstaviť. Zeleň borovíc, ktorá splýva s belaso čistým morom a vonný dych Mediteránu prebudia vo Vás apetít na istrijské špeciality a gastronomické zážitky. Rybe, krevety, mušle a známa istrijská špargľa či slávne istrijské hľuzovky a autochtónna malvázia zanechá nezmazateľnú stopu v spomienkach a chuťových pohárikoch každého návštevníka, umocniac tak beztak už nezabudnuteľný zážitok z istrijského regiónu.  
     Zelená Istria, ležiaca vo vnútrozemí polostrova Istria a predsa tak blízko k moru, vyzýva na oddych v uvoľňujúcej zeleni, otvárajúc dvere svojich stredovekých mestečiek a ponúkajúc širokú paletu aktivít a športovania. A tak, či už sa rozhodnete pre ubytovane v hoteli, apartmáne, izbách či vidieckych statkoch s agroturistikou a zdravou stravou, nevynechajte pritom mestečká Motovun, Pazin, Buzet a Hum – najmenšie mestečko na svete. Ochutnajte istrijský pršut, olivový olej, víno, cestoviny fuži, a zažite na vlastné zmysly nedotknutú prírodu, ktorú tu ešte možno nájsť. Dovoľte, aby Vám modrozelená krása Istrie poskytla nezabudnuteľný oddych pre všetky generácie!

Prenajímanie apartmánov na Istrii

Výroba webových stránok WEB Marketing - Správa webových stránok EasyEdit CMS