Apartmány Istria

Apartmány v Chorvátsku - Vyhľadávanie

Apartmány na Istrii

Hrvatska apartmani Vás sprevádza po zelenej oáze nedotknutej prírody chorvátskeho Mediteránu

     Na Jadrane pod Alpami sa nachádza mediteránsky polostrov, najbližší strednej Európe - polostrov Istria.  Táto zelená oáza chorvátskeho Jadranu je svetom samým pre seba, skrývajúcim  nesmierne bohatstvo rozmanitosti, ktoré zaručujú nezabudnuteľnú dovolenku strávenú v Chorvátsku. Zeleň polí a lesov, úrodné olivové háje a vinohrady, rozprávkové stredoveké mestečká, členité pobrežie Jadranského mora, krištáľovo čisté more oplývajúce množstvom rybích druhov, príjemná mediteránska klíma a priateľské chorvátske obyvateľstvo sú dostatočný dôvod, aby ste v regióne Istria strávili svoju dovolenku s ubytovaním v jednom z mnohých hotelov, súkromných apartmánoch alebo izbách, vilách či vidieckych statkoch a vydáte sa na skúmanie jedinečných zážitkov, ktoré ponúkajú región Istria a Jadranské more. Región Istria sa delí na Modrú Istriu a Zelenú Istriu.
     Prímorská Modrá Istria ponúka mnohé ubytovacie kapacity turistom skúmajúcim Istriu od jej pobrežia plného nádherných pláží i miest ponúkajúcich historické pamiatky a búrlivý nočný život. Súostrovie Brijuni je známou prírodnou atrakciou, ktorá sa nesmie len tak obísť.  V každom prípade Vám odporúčame navštíviť aj pláže Ladin Gaj a Kangera u Umagu, pláže Guštinja, Kuvi a Crveni otok v Rovinji, pláž Konversada vo Vrsare a pláže Histria a Valkane v okolí mesta Pula. Milovníci pieskových pláží by si nemali nechať ujsť krásy pláže Bijeca v Meduline, ktorá je jednou z najkrajších pieskových pláží Jadranského mora v regióne Istria. Na brehoch Modrej Istrie sú dostupné všetky vodné športy, aké si len viete predstaviť. Zeleň borovíc, ktorá splýva s belaso čistým morom a vonný dych Mediteránu prebudia vo Vás apetít na istrijské špeciality a gastronomické zážitky. Rybe, krevety, mušle a známa istrijská špargľa či slávne istrijské hľuzovky a autochtónna malvázia zanechá nezmazateľnú stopu v spomienkach a chuťových pohárikoch každého návštevníka, umocniac tak beztak už nezabudnuteľný zážitok z istrijského regiónu.  
     Zelená Istria, ležiaca vo vnútrozemí polostrova Istria a predsa tak blízko k moru, vyzýva na oddych v uvoľňujúcej zeleni, otvárajúc dvere svojich stredovekých mestečiek a ponúkajúc širokú paletu aktivít a športovania. A tak, či už sa rozhodnete pre ubytovane v hoteli, apartmáne, izbách či vidieckych statkoch s agroturistikou a zdravou stravou, nevynechajte pritom mestečká Motovun, Pazin, Buzet a Hum – najmenšie mestečko na svete. Ochutnajte istrijský pršut, olivový olej, víno, cestoviny fuži, a zažite na vlastné zmysly nedotknutú prírodu, ktorú tu ešte možno nájsť. Dovoľte, aby Vám modrozelená krása Istrie poskytla nezabudnuteľný oddych pre všetky generácie!

Prenajímanie apartmánov na Istrii